O homeopatickém vyšetření

Cílem homeopatického vyšetření je najít vhodný lék (či více léků) pro Vaše zdravotní problémy. Vzhledem k tomu, že homeopatie je vysoce individuální léčba, neřídí se výběr léku pouze názvem nemoci, ale jsou zde důležité jedinečné symptomy každého pacienta. 


Jak probíhá homeopatické vyšetření?

Hlavní částí vyšetření je homeopatický pohovor. Zeptám se Vás na :
  • současné potíže - detailní popis (čím se zhoršují, zlepšují atd.)
  • případné emocionální nebo psychické obtíže (úzkosti, obavy...) 
  • doposud prodělané choroby (osobní anamneza)
  • choroby vyskytující se v rodu (rodinná anamneza)
  • jak snášíte teplo/zimu, co rádi jíte nebo naopak co nesnášíte, jestli Vám vyhovuje spíše samota nebo větší společnost atd.......
Součástí homeopatického pohovoru je také tzv. objektivní vyšetření: stav kůže (např. u ekzémů), kloubů (artritidy), stav jazyka, nehtů, případně poslech srdce a plic. Celkově trvá první vyšetření asi 1 hodinu.


Kontrolní vyšetření

Kontrola slouží k vyhodnocení reakce na podaný lék. Proběhne většinou 1-2 měsíce po předepsání homeopatik. V té době už by měly být patrné první pozitivní výsledky. Součástí léčebného procesu také někdy bývají čistící reakce (průjem, rýmy), přesun nebo zostření symptomů atd., případně se reakce nemusí dostavit. V každém případě je tedy nutné reakci na lék zhodnotit a určit další postup. Kontrolní vyšetření trvá půl až jednu hodinu.Naprostá diskrétnost a zachování lékařského tajemství je samozřejmostí.Upozornění:
Homeopatická konzultace nenahrazuje návštěvy psychologů ani lékařů standardní medicíny.
Nezabývám se léčbou těžkých psychických poruch (např. schizofrenie).Podřízené stránky (2): Zadat dotaz Zodpovězené dotazy